NEĆETE POVEROVATI, ALI OVA PEŠČANA PLAŽA SA DIVLJIM KONJIMA NALAZI SE U SRBIJI
Peščana plaža sa divljim konjima zvuči bajkovito, a kada bismo vam rekli da to možete pronaći u Srbiji, na 45 minuta od Beograda, dokazali bismo vam da bajke postoje i u stvarnom životu. Upravo to ćemo i uraditi uz pomoć Nine Janjušević, voditeljke Balkan Tripove emisije „Zagrljaj prirode“, koja je posetila Belegiške ade kod mesta Surduk, u opštini Stara Pazova, gde vas očekuje apsolutno neverovatan ambijent.
-„Belegiških ada ima čak devet i ovo je jedan od onih predela koje, kad vidite na malom ekranu pomislite – ovo sigurno nije kod nas, međutim jeste. To je u našoj predivnoj zemlji“, rekla je Nina. Belegiške ade su prava oaza u kojoj ljudi i priroda funkcionišu u savršenoj harmoniji dok najmlađi uživaju u igranju na Dunavu, kao i održavanju ekologije u ovom kraju, zaboravljajući na „moderne igračke“ poput telefona i tableta. Nina je ovde upoznala stočare, ekologe, planinare, alase, ugostitelje i umetnike koji ovde imaju svoje amatersko pozorište.
Foto: Balkan Trip/promo
Belegiške ade su dobile ime po selu Belegiš i nalaze se u istočnom delu Srema, a Dunav je ovde čist i bistar. Same ade godinama mame turiste, kampere, nautičare i alase. Do peščane plaže možete doći brodićem i prepustiti se uživanju na ovim srpskim Havajima gde se možete i sunčati, a možete naći i zaklon od sunca i vrućine pod drvećem koje ovde raste. Sama peščana plaža, iako je jako popularna, dovoljno je prostrana za sve, pa nećete imati utisak gužve i moći ćete nesmetano da se opustite dok divlji konji trče kroz božanstveni pejzaž oko vas. Ako smo vas zaintrigirali ovim tekstom, predlažemo vam da pogledate celu emisiju „Zagrljaj prirode“ i da se bolje upoznate sa pravim draguljem istočnog Srema.
Jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Inđiji je „Keltsko selo“. Tematski turistički kompleks smešten je u sportsko-rekreativnoj zoni Inđije, na ulasku u grad iz pravca Novog Sada.
Na samom ulazu u Nacionalni park „Fruška gora“, u božanstvenoj prirodi vinskog Srema, smešteno je domaćinstvo „Šumski mir“ čija je tradicija duga čitav jedan vek.
I pored činjenice da je Obrenovac i bukvalno na tri reke Savi, Kolubari i Tamnavi, njegovi žitelji su naprosto vapili za kvalitetnom vodom za piće. Ta činjenica je „pogurala“ Timotija Novakovića 1898. godine, tadašnjeg predsednika obrenovačke opštine, da započne kopanje arteškog bunara.
Specijalni rezervat prirode Carska bara predstavlja kompleks – mozaik barsko–močvarnih, šumskih, livadskih, stepskih i slatinskih ekosistema sa raznovrsnim i bogatim živim svetom i staništima mnogih endemskih, subendemskih, reliktnih vrsta panonskog prostora.
Okružena Homoljskim planinama, pored zlatonosnog Peka, na prostoru koji obiluje nepreglednim šumama, opština Kučevo turistima može da pruži nešto što ne mogu da dožive u mnogo poznatijim i većim turističkim centrima.
Plašintijada u Rudnoj Glavi zove sve goste na festival vlaških ukusa i tradicije! Takmičite se u pravljenju plašinti, uživajte u programu KUD-ova i humanitarnoj licitaciji. Dođite i upoznajte vlašku kulturu.
Međunarodni sajam u Negotinu spaja ljubitelje vina i meda kroz degustacije i druženje. Događaj slavi lokalnu tradiciju, ističe zanatstvo i poziva na otkrivanje autentičnih ukusa.
Proleće dobija svoj najlepši oblik kada krene sezona Piknika, a ovo je deveta godina kako vas Piknik u organizaciji Kišobrana poziva u parkove Beograda.