Smeštena na obodu istoimene Park šume, nadomak Apatina i Dunava, Specijalna bolnica za rehabilitaciju „Junaković“ Apatin predstavlja istinski raj za miran odmor i rekreaciju, uživanje u prirodi i blagodatima lekovite vode.
Gostima Banje Junaković, u toku letnje sezone, na raspolaganju je kompleks otvorenih bazena sa vodenim toboganom, skakaonicom i masažerima, gde posetioci mogu da se opuste i da uživaju u prirodnoj lekovitoj vodi i ostalim sadržajima.
Foto: BT
Radno vreme otvorenog kupališta je od ponedeljka do petka od 10.00 do 19.00 časova a vikendom 09.00 – 19.00 časova.
Posetiocima su na raspolaganju četiri bazena, dva sa sanitarnom, a dva sa termalnom vodom:
Olimpijski bazen – temperatura vode oko 22°C Termalni bazen – geotermalna voda temperature oko 32°C Dečji bazen, okrugli – geotermalna voda temperature oko 32°C Bazen sa pečurkom i vodenim toboganom, u 3 nivoa – temperatura vode oko 22°C
Preporučena dužina boravka u bazenima sa geotermalnom vodom za zdrave osobe je do 30 minuta.
Za ljubitelje sporta obezbeđen je teren za odbojku na pesku. U sklopu objekta je veliki restoran sa 450 sedišta i restoran “Galerija”, kapaciteta 50 osoba, “a la carte” restoran savremenog dizajna.
Prvi termalni izvor vode otkriven je davne 1913. godine, a dobijeni nalazi potvrdili su njenu lekovitost svrstavši je po kvalitetu rame uz rame sa termama Karlovih Vari u Češkoj i Harkanja u Mađarskoj. Termomineralna voda iz izvora RH centra „Junaković“ Apatin potiče sa dubine od 700m i dostiže temperaturu od 50ºC.
Specijalna bolnica za rehabilitaciju „Junaković“ Apatin poznata je po odličnoj ponudi, te se lako može naći ono što svakom gostu odgovara. Pored kompleksa otvorenih bazena, gostima je na raspolaganju i mini spa i wellness centar sa finskom saunom, boditherm kabinom, hidromasažnom kadom, tuševima doživljaja i tepidarijumom.
Jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Inđiji je „Keltsko selo“. Tematski turistički kompleks smešten je u sportsko-rekreativnoj zoni Inđije, na ulasku u grad iz pravca Novog Sada.
Na samom ulazu u Nacionalni park „Fruška gora“, u božanstvenoj prirodi vinskog Srema, smešteno je domaćinstvo „Šumski mir“ čija je tradicija duga čitav jedan vek.
I pored činjenice da je Obrenovac i bukvalno na tri reke Savi, Kolubari i Tamnavi, njegovi žitelji su naprosto vapili za kvalitetnom vodom za piće. Ta činjenica je „pogurala“ Timotija Novakovića 1898. godine, tadašnjeg predsednika obrenovačke opštine, da započne kopanje arteškog bunara.
Specijalni rezervat prirode Carska bara predstavlja kompleks – mozaik barsko–močvarnih, šumskih, livadskih, stepskih i slatinskih ekosistema sa raznovrsnim i bogatim živim svetom i staništima mnogih endemskih, subendemskih, reliktnih vrsta panonskog prostora.
Okružena Homoljskim planinama, pored zlatonosnog Peka, na prostoru koji obiluje nepreglednim šumama, opština Kučevo turistima može da pruži nešto što ne mogu da dožive u mnogo poznatijim i većim turističkim centrima.
Plašintijada u Rudnoj Glavi zove sve goste na festival vlaških ukusa i tradicije! Takmičite se u pravljenju plašinti, uživajte u programu KUD-ova i humanitarnoj licitaciji. Dođite i upoznajte vlašku kulturu.
Međunarodni sajam u Negotinu spaja ljubitelje vina i meda kroz degustacije i druženje. Događaj slavi lokalnu tradiciju, ističe zanatstvo i poziva na otkrivanje autentičnih ukusa.
Proleće dobija svoj najlepši oblik kada krene sezona Piknika, a ovo je deveta godina kako vas Piknik u organizaciji Kišobrana poziva u parkove Beograda.