Savsko jezero na Adi Ciganliji sa oko 6km uređenih plaža predstavlja najveće otvoreno kupalište u Republici Srbiji, čija poseta tokom letnje kupališne sezone dostiže i do 150.000 posetilaca na dnevnom nivou. Plaže Savskog jezera su u celosti uređene i opremljene neophodnim infrastukturnim objektima što Adu, u celini gledano, čini jednim od najvećih i najlepših kupališta na veštačkim jezerima u čitavoj Evropi. U simbiozi flore i faune, ostrva, reke i jezera, sa osobinama jedinstvenog ekosistema, stvorena je prijatna mikroklima, u potpunosti različita od gradske žege.
Kvalitet vode Savskog jezera je na izuzetno visokom nivou, što dokazuju rezultati merenja Gradskog zavoda za javno zdravlje iz Beograda, čijih je 99,8% uzoraka tokom prethodnih 5 godina pokazalo da je kvalitet vode jezera u granicama I i II kategorije površinskih voda.
Plaža Savskog jezera tokom prethodnih 10 godina nosilac je najvišeg međunarodnog priznanja za kvalitet u turizmu, zaštitu životne sredine i bezbednost na kupalištu „Plava zastava“, koje podrazumeva ispunjavanje izuzetno strogih zahteva značajnih međunarodnih činilaca, a koji se pre svega odnose na najviši kvalitet vode za kupanje i besprekornu bezbednost na kupalištu. Kupalište tokom sezone kupanja obezbeđuje visoko obučena i u potpunosti opremljena spasilačka služba.
Ada Ciganlija danas predstavlja najveći sportsko – rekreativno – kulturno – zabavni centar u Beogradu, koji u svojoj ponudi sadrži više od 50 otvorenih sportskih igrališta, adrenalinske aktivnosti, zabavne programe i sadržaje za najmlađe posetioce, rekreativne aktivnosti…Jezero okružuje 7,7 km duga osvetljena šetališna staza, kao i biciklistička staza.
Ugostiteljsku ponudu Ade Ciganlije čini više desetina restorana, kafića i klubova koji svojim sadržajem čuvaju i neguju boemsku tradiciju Beograda. Na Adi postoji i posebno uređen prostor za održavanje piknika i porodičnih druženja u prirodi.
Jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Inđiji je „Keltsko selo“. Tematski turistički kompleks smešten je u sportsko-rekreativnoj zoni Inđije, na ulasku u grad iz pravca Novog Sada.
Na samom ulazu u Nacionalni park „Fruška gora“, u božanstvenoj prirodi vinskog Srema, smešteno je domaćinstvo „Šumski mir“ čija je tradicija duga čitav jedan vek.
I pored činjenice da je Obrenovac i bukvalno na tri reke Savi, Kolubari i Tamnavi, njegovi žitelji su naprosto vapili za kvalitetnom vodom za piće. Ta činjenica je „pogurala“ Timotija Novakovića 1898. godine, tadašnjeg predsednika obrenovačke opštine, da započne kopanje arteškog bunara.
Specijalni rezervat prirode Carska bara predstavlja kompleks – mozaik barsko–močvarnih, šumskih, livadskih, stepskih i slatinskih ekosistema sa raznovrsnim i bogatim živim svetom i staništima mnogih endemskih, subendemskih, reliktnih vrsta panonskog prostora.
Okružena Homoljskim planinama, pored zlatonosnog Peka, na prostoru koji obiluje nepreglednim šumama, opština Kučevo turistima može da pruži nešto što ne mogu da dožive u mnogo poznatijim i većim turističkim centrima.
Plašintijada u Rudnoj Glavi zove sve goste na festival vlaških ukusa i tradicije! Takmičite se u pravljenju plašinti, uživajte u programu KUD-ova i humanitarnoj licitaciji. Dođite i upoznajte vlašku kulturu.
Međunarodni sajam u Negotinu spaja ljubitelje vina i meda kroz degustacije i druženje. Događaj slavi lokalnu tradiciju, ističe zanatstvo i poziva na otkrivanje autentičnih ukusa.
Proleće dobija svoj najlepši oblik kada krene sezona Piknika, a ovo je deveta godina kako vas Piknik u organizaciji Kišobrana poziva u parkove Beograda.