Apatin je poznat kao „pivski“ grad, jer je u ovom mestu na zapadu Bačke proizvodnja omiljenog muškog pića počela još davne 1757. godine u „CarskoJ pivari“. Ali retko ko zna da Apatin ima jednu od najlepših plaža na Dunavu, kroz njegov tok u Srbiji.
U rukavcu druge po dužini evropske reke, pored istoimenog restorana nalazi se plaža „Plava ruža“ koju tokom leta svakodnevno posećuju stanovnici Apatina, ali i gosti iz okolnih mesta i turisti na proputovanju kroz Srbiju. Sitan beli pesak, ležaljke i suncobrani koji su potpuno besplatni, teren za odbojku na pesku i teren za košarku, kao i plažni bar učiniće da vam boravak na ovom mestu, koje podseća na Kopakabanu, bude nezaboravan.
Foto: Balkan Trip/Aleksandar Obradinović
Za hranu ne morate da brinete jer u restoranu „Plava ruža“ koji je napravljen i osmišljen kao luksuzno svratište za goste iz celog sveta, možete da uživate u kulinarskim specijalitetima. Na meniju su najbolja jela od ribe i mesa uz unikatnu vinsku kartu.
Foto: Balkan Trip/Marko Marić
Apatin je od Beograda udaljen 185 kilometara, a automobilom se stiže za 2 i po sata vožnje. Pored mnogobrojnih apartmana i vikendica koje se iznajmljuju, preporučujemo da smeštaj potražite u Marini Apatin udaljenoj samo par minuta šetnje od plaže ili u Banji Junaković, koja je na nekoliko kilometara van centra Apatina i ima predivan kompleks otvorenih bazena.
Apatin je idealno mesto za sportski ribolov, preporučujemo i vožnju Dunavom brodićem Apatinka koja se organizuje tokom sezone svake subote, kao i šetnju centralnom gradskom ulicom sa mnogobrojnim poslastičarnicama i kafićima.
Jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Inđiji je „Keltsko selo“. Tematski turistički kompleks smešten je u sportsko-rekreativnoj zoni Inđije, na ulasku u grad iz pravca Novog Sada.
Na samom ulazu u Nacionalni park „Fruška gora“, u božanstvenoj prirodi vinskog Srema, smešteno je domaćinstvo „Šumski mir“ čija je tradicija duga čitav jedan vek.
I pored činjenice da je Obrenovac i bukvalno na tri reke Savi, Kolubari i Tamnavi, njegovi žitelji su naprosto vapili za kvalitetnom vodom za piće. Ta činjenica je „pogurala“ Timotija Novakovića 1898. godine, tadašnjeg predsednika obrenovačke opštine, da započne kopanje arteškog bunara.
Specijalni rezervat prirode Carska bara predstavlja kompleks – mozaik barsko–močvarnih, šumskih, livadskih, stepskih i slatinskih ekosistema sa raznovrsnim i bogatim živim svetom i staništima mnogih endemskih, subendemskih, reliktnih vrsta panonskog prostora.
Okružena Homoljskim planinama, pored zlatonosnog Peka, na prostoru koji obiluje nepreglednim šumama, opština Kučevo turistima može da pruži nešto što ne mogu da dožive u mnogo poznatijim i većim turističkim centrima.
Plašintijada u Rudnoj Glavi zove sve goste na festival vlaških ukusa i tradicije! Takmičite se u pravljenju plašinti, uživajte u programu KUD-ova i humanitarnoj licitaciji. Dođite i upoznajte vlašku kulturu.
Međunarodni sajam u Negotinu spaja ljubitelje vina i meda kroz degustacije i druženje. Događaj slavi lokalnu tradiciju, ističe zanatstvo i poziva na otkrivanje autentičnih ukusa.
Proleće dobija svoj najlepši oblik kada krene sezona Piknika, a ovo je deveta godina kako vas Piknik u organizaciji Kišobrana poziva u parkove Beograda.