Kanjon reke Panjice u blizini Arilja ubraja se među najlepše u regionu. Sakriven u zelenilu i distanciran od čoveka, predstavlja pravi poziv na avanaturu.
Idealno mesto za polazak u šetnje prirodnim lepotama ariljskog kraja je etno domaćinstvo „Panjica“ u selu Dobrača.
Apartman ima veliku dnevnu sobu koja je urađena u mešavini tradicionalnog I modernog stila, kuhinju u kojoj je sve što je potrebno za pripremanje hrane, kupatilo i dve spavaće sobe, jedna sa francuskim krevetom, a druga sa dva zasebna ležaja.
Foto: Balkan Trip
Smeštaj za četriri osobe košta 40 evra dnevno, a za višednevni boravak odobrava se popust od 5 evra po danu.
Hrana
Obroke možete da pripremate sami, jer je kuhinja opremljena svime što je neophodno, a ukoliko niste raspoloženi za kuvanje domaćini preporučuju da posetite obližnji restoran “Ribar” koji može da se pohvali poluvekovnom istorijom.
Foto: Balkan Trip
U predivnoj bašti pored koje je i dečje igralište služe se lokalni specijaliteti, teletina ispod sača, roštilj, riba, ali i pica.
Okolina
U okolini sela Dobrača su predivni predeli za šetnju, a jedna od staza vodi ka kanjonu reke Panjica, vodopadima i dalje prema Vodenoj pećini sa vrelom iz kojeg izvire voda koja puni korito reke. Pećina je dostuna za obilazak 70 do 80 metara od ulaza.
Foto: Balkan Trip
Put
Do apartmana Panjica se od Beograda dolazi za 2 sata i 30 minuta vožnje auto-putem Miloš Veliki, zatim magistralom do Požege i regionalnim putem ka Arilju. Nastavlja se prema Ivanjici, gde se na petnaestom kilometru skreće desno ka selu Dobrača. Posle samo pet minuta vožnje lokalnim putem dolazite do apartmana Panjica. Udaljenost od Beograda je 210 kilometara.
Kontakt
Apartman „Panjica“ kod Arilja dostupan je od proleća do jeseni, a telefon za sve informacije je 063 493 034
Jedna od najposećenijih turističkih atrakcija u Inđiji je „Keltsko selo“. Tematski turistički kompleks smešten je u sportsko-rekreativnoj zoni Inđije, na ulasku u grad iz pravca Novog Sada.
Na samom ulazu u Nacionalni park „Fruška gora“, u božanstvenoj prirodi vinskog Srema, smešteno je domaćinstvo „Šumski mir“ čija je tradicija duga čitav jedan vek.
I pored činjenice da je Obrenovac i bukvalno na tri reke Savi, Kolubari i Tamnavi, njegovi žitelji su naprosto vapili za kvalitetnom vodom za piće. Ta činjenica je „pogurala“ Timotija Novakovića 1898. godine, tadašnjeg predsednika obrenovačke opštine, da započne kopanje arteškog bunara.
Specijalni rezervat prirode Carska bara predstavlja kompleks – mozaik barsko–močvarnih, šumskih, livadskih, stepskih i slatinskih ekosistema sa raznovrsnim i bogatim živim svetom i staništima mnogih endemskih, subendemskih, reliktnih vrsta panonskog prostora.
Okružena Homoljskim planinama, pored zlatonosnog Peka, na prostoru koji obiluje nepreglednim šumama, opština Kučevo turistima može da pruži nešto što ne mogu da dožive u mnogo poznatijim i većim turističkim centrima.
Festival Palilulac privlači gurmane internacionalnim jelima i muzikom. Događaj podstiče kulinarsku razmenu i poziva na uživanje u raznovrsnim aromama uz besplatan ulaz.
Devetog maja 1945. godine, kapitulacijom nacističke Nemačke okončan je Drugi svetski rat u Evropi. Od tada se 9. maj obeležava kao Dan pobede, a slavi se i kao Dan Evrope.